Tudorowie. Narodziny dynastii

nominacja jury i internautów
Autor: Joanna Hickson
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2017-04-26
Kategoria: Z historią w tle
ISBN: 978-83-276-2555-7
Ilość‡ stron: Ilość stron: 480
Anglia, 1451 rok.

Jasper i Edmund Tudorowie, przyrodni bracia Henryka VI Lancastera, wychowali się z dala od pałacu i dworskich intryg. Król sprowadza ich do Londynu, uznaje za prawowitych braci i obsypuje zaszczytami. Edmund żeni się z najbogatszą angielską arystokratką Małgorzatą Beaufort, a Jasper zarządza rodowymi włościami w Walii.

Anglia coraz bardziej pogrąża się w chaosie. Ród Yorków rości sobie pretensje do tronu i wybucha wojna dwóch róż. Edmund, znany z bezwzględnej lojalności wobec Lancasterów, zostaje pojmany przez Edwarda Yorka i umiera w więzieniu.

Jasper przejmuje opiekę nad jedynym synem Edmunda, Henrykiem. Teraz na nim spoczywa odpowiedzialność za losy rodu Tudorów. Trwa wojna, szala zwycięstwa przechyla się na stronę Yorków. Jeden fałszywy krok może prowadzić do zguby, dawni przyjaciele zmieniają strony i okazują się śmiertelnymi wrogami.

Odwaga i determinacja Jaspera sprawiają, że po kilkunastu latach jego bratanek zasiądzie na tronie jako Henryk VII, dając początek dynastii Tudorów.

„Tudorowie. Narodziny dynastii” to pozycja obowiązkowa dla fanów epoki i historii w ogóle. Joanna Hickson, jako prawdziwa pasjonatka życia wielkich monarchów, przywraca postaci do życia w sposób wnikliwy, ukazując nie tylko ich władcze oblicze, lecz także ludzką naturę.
Patroni medialni